DKK w Ślesinie- poznawanie świata bez wychodzenia z domu
22.01.2018 Łukasz Walczyk 835

W mroźne, śnieżne popołudnie,16 stycznia 2018 r.  odbyło się  spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Ślesinie. Tym razem omawiano reportaż Fabiana Sixtusa Kornera pt. „Podróżnik do wynajęcia”. Czytelniczki, bez wychodzenia z domu, wyruszyły z autorem w podróż przez pięć kontynentów. Wzorem średniowiecznej tradycji – wędrówek czeladniczych,  Fabian Korner zapragnął podróżować, zarabiając pieniądze w miejscach, w których się zatrzymywał . Zawód fotografa i architekta pozwolił mu na wykonywanie pracy dzięki której mógł realizować swoją pasję i poznawać świat. Książka większości się podobała. Panie stwierdziły, że  trzeba mieć w sobie niesamowicie wiele odwagi, żeby ruszyć w taką podróż. Fragmenty książki były inspiracją do dyskusji na temat projektów urbanistycznych autora.

Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 6 lutego  2018r.  o godz. 16:00.

Przedmiotem dyskusji będzie książka  „We dwoje”  Nicholas Sparks

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.