Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku
03.01.2018 Jolanta Dąbrowska 773

W czwartek, 28 grudnia 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Paterku. Przedmiotem dyskusji była książka Agaty Kołakowskiej pt. ”We dnie, w nocy”. Autorka pochodzi z Wrocławia, ukończyła Uniwersytet Wrocławski, gdzie studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną. W swoim dorobku literackim ma 12 powieści.

Główna bohaterka Anna jest żoną i matką. Pracuje w firmie zajmującej się aranżacją zieleni. Kiedy wysyła rodzinę na weekend do teściów, w końcu ma czas tylko dla siebie. Czas ten  jest też okazją do podsumowania swojego dotychczasowego życia. Bohaterka dochodzi do wniosku, że chociaż nie do końca spełniły się jej młodzieńcze marzenia, to nie może narzekać. Ale dlaczego mimo to nie czuję się szczęśliwa?
Podczas dyskusji klubowiczki stwierdziły, że po jednym wstrząsającym zdarzeniu zmieniło się diametralnie życie młodej kobiety. W dobie Internetu, portali randkowych oraz łatwego dostępu do używek, dopalaczy i narkotyków  lekkomyślne zachowania mogą doprowadzić do tragedii. Panie wspomniały też o roli rodzica w życiu dziecka, a zwłaszcza o wsparciu, które młody, zagubiony człowiek powinien zawsze otrzymać w swoim domu.

Następne spotkanie 25.01.2018 r. o godzinie 16.00, omawiana będzie książka pt. ”Koniec samotności” Benedicta Wellsa.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.