„Czytam, bo lubię i chcę”
20.12.2017 Jolanta Dąbrowska 952

Dzieci, które czytają książki znacznie bardziej świadomie korzystają z nowych technologii. Ci, którzy nie czytają traktują internet i nowości technologiczne jako gadżet i zabawę. Dlatego też już od wielu lat nakielscy pedagodzy wraz z bibliotekarzami podejmują szereg inicjatyw, aby już od najmłodszych lat zachęcać dzieci do czytania. Poprzez częste wizyty w bibliotece przekonują, że czytanie kształtuje nie tylko umiejętność samodzielnego myślenia i formułowania myśli, ale może być też doskonałym źródłem rozrywki. Podróż w świat wyobraźni daje wytchnienie i tak potrzebną współczesnym dzieciom ciszę, zwłaszcza po zbyt długim oglądaniu telewizji czy korzystaniu z komputera.
O korzyściach płynących z czytania i o tym, jak jedna książka może zmienić świat tym razem usłyszeli uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej Nr 2, którzy19 grudnia 2017 r. pod opieką wychowawcy Pani Marii Techner odwiedzili Filię Dziecięcą przy ul. Bartkowskiego1. Uczestnicy zajęć, dla których była to pierwsza wizyta w bibliotece, dowiedzieli się również o nowych zasadach korzystania z biblioteki, jej księgozbiorze i elektronicznym zapisie. Spotkanie zakończyło się wspólnym czytaniem.