„Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp…”
18.12.2017 Jolanta Dąbrowska 659

Święta Bożego Narodzenia… niezwykły urok kryją w sobie te piękne dni, te najbardziej uroczyste chwile spędzone w gronie rodzinnym, wśród osób nam bliskich, wśród tych, których kochamy. W tę świąteczną atmosferę 15 grudnia 2017 r. wprowadził przybyłych do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle Pan Remigiusz Kuźmiński.
Artysta zadziwiając swym pięknym tenorowym głosem śpiewał kolędy i pastorałki oraz utwory bożonarodzeniowe. Koncert został ciepło przyjęty przez licznie zgromadzoną publiczność
i nagrodzony gromkimi brawami.
Niech również  w naszych domach w okresie Świąt Bożego Narodzenia nie zabraknie tej pięknej tradycji, bo jak pisał poeta:

Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp,
Tam ludzie dobre serca mają,
Bo ludzie źli, ach wierzaj mi,
Ci nigdy nie śpiewają...”

Johann Wolfgang von Goethe