Zapraszamy do konkursu „Nakło kredką malowane”
13.09.2019 Redaktor 96

Regulamin konkursu plastycznego „Nakło kredką malowane”

Konkurs organizowany jest z okazji 720- lecia nadania Nakłu nad Notecią Praw Miejskich.

• Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z Gminy Nakło nad Notecią.
  • Organizatorem Konkursu jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna- Filia Dziecięca w Nakle nad Notecią przy ul. Bartkowskiego 1.

Cele konkursu:

1.  Promowanie wiedzy na temat naszego miasta.
  2.  Umożliwienie uczestnikom Konkursu rozwoju kreatywności oraz umiejętności plastycznych.
  3.  Zwrócenie uwagi na zabytkowy aspekt naszego miasta i regionu.
  4.  Zaakcentowanie i uczczenie 720-lecia nadania praw miejskich Nakłu nad Notecią.

Regulamin Konkursu:

• Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Nakło nad Notecią.
  • Przedmiotem Konkursu jest plastyczne przedstawienie dowolnie wybranego zabytku znajdującego się w naszej miejscowości, krajobrazu pięknej Doliny Noteci oraz innych ciekawych miejsc będących na co dzień elementem naszego środowiska.
  • Prace mogą być wykonane techniką dowolną poza fotografią i grafiką komputerową.
  • Format pracy A4.
  • W Konkursie mogą brać udział tylko prace indywidualne.
  • Każdy uczestnik może zgłosić tylko 1 pracę.
  • Nadsyłając pracę na Konkurs, Autor zgadza się na upublicznienie przez Organizatora na jego stronie internetowej, a także na publikację nagrodzonego utworu w lokalnych mediach.
  • Prace nie będą zwracane.
  • Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania powyższych prac w publikacjach promujących działalność PiMBP w Nakle nad Notecią.
  • Złożenie pracy na konkurs jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu przez rodzica/opiekuna prawnego Uczestnika Konkursu, a tym samym z jego dobrowolnym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w metryczce przez PiMBP w Nakle nad Notecią w celu realizacji i promocji Konkursu- zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Ponadto wiąże się ze zgodą rodzica/opiekuna prawnego dziecka na utrwalenie podczas rozstrzygnięcia konkursu wizerunku dziecka oraz jego wykorzystanie w celu informacji i promocji dotyczącej przeprowadzonego konkursu.

Warunkiem przyjęcia pracy do Konkursu jest dołączenie następujących danych:

1. Tytuł pracy – co przedstawia.
  2. Imię i nazwisko autora.
  3. Klasa – wiek i szkoła.
  4. Nr telefonu umożliwiający kontakt z autorem lub opiekunem.

Prace będą ocenianie w 2 kategoriach wiekowych:

• klasy I- IV
  • klasy V- VIII

Ocena prac i rozstrzygnięcie Konkursu:

• Wszystkie prace podlegają ocenie Jury powołanego przez Organizatora. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych:
    • Kategoria I – klasy od I – IV
    • Kategoria II – klasy od V – VIII
  • Jury w każdej kategorii wiekowej wyłoni 3 zwycięzców.
  • Jury może przyznać także wyróżnienia.
  • O decyzji i wręczeniu nagród Jury nagrodzone i wyróżnione osoby powiadomi telefonicznie.

Prace można dostarczyć osobiście lub pocztą do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1 w Nakle nad Notecią do dnia 15 października 2019 roku.

Wszelkich informacji na temat konkursu udziela organizator:

PiMBP – Filia Dziecięca, ul. Bartkowskiego 1, Nakło nad Notecią, tel. 525545003.