Narodowe Czytanie 2019 w bibliotece w Potulicach
12.09.2019 Redaktor 79

Tegoroczna, 8 edycja Narodowego Czytania obejmuje polskie nowele wybrane przez Parę Prezydencką. Wybranych zostało osiem lektur: „Dobra pani” E. Orzeszkowej, „Dym” M. Konopnickiej, „Katarynka „B. Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru „Sanatorium pod Klepsydrą) B. Schulza, „Orka” W. S. Reymonta, „Rozdziobią nas kruki, wrony…” S. Żeromskiego, „Sachem” H. Sienkiewicza, „Sawa” (z cyklu: „Pamiątki Soplicy”) H. Rzewuskiego.

W poniedziałek (9 września) potulicka biblioteka także wzięła udział w akcji. Uczniowie  z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Potulicach wysłuchali fragmentu „Dobrej pani” Elizy Orzeszkowej, czytanej przez Panią Jolantę Gaca – nauczyciela języka niemieckiego w tejże szkole.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.