Z książką na start
11.09.2019 Jolanta Dąbrowska 108
Powiązane pliki:

Nasza biblioteka zakwalifikowała się do kolejnej edycji projektu Instytutu Książki „Mała książka, wielki człowiek” - w 2019 r. adresowanej do dzieci w wieku przedszkolnym.

Akcja ma zachęcić dzieci i rodziców do regularnego odwiedzania bibliotek i codziennego, wspólnego czytania. Przedszkolak, który zapisze się do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice - „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” -  broszurę informacyjną, przypominającą o korzyściach wynikających z czytania dzieciom i częstego odwiedzania biblioteki.

Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię.

W projekcie mogą uczestniczyć wszystkie dzieci z roczników 2013-2016, a także te, które już brały udział w projekcie pilotażowym w roku 2018.
Wystarczy zapisać dziecko do naszej biblioteki i gotowe – pakiet zostanie przekazany.

Wyprawki Czytelnicze można odbierać we wszystkichfiliach bibliotecznych miasta i gminy Nakło nad Notecią.

Serdecznie zapraszamy!

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Organizator: Instytut Książki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak
Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci, Nowoczesna Biblioteka 3.0
Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl