Piotr Wnuk w nakielskiej bibliotece
06.09.2019 Redaktor 114

W czwartek, 5 września nakielska biblioteka gościła wytrawnego podróżnika Piotra Wnuka. Tematem spotkania był Laos. Gość opowiedział o wrażeniach z kilkudniowego pobytu w animistycznej wiosce na Płaskowyżu Bolaven, o zwyczajach jej mieszkańców, o składaniu ofiar, o tym jak smakują niektóre insekty.  O mieszkańcach wioski Ban Na w północnym Laosie i kilku sąsiednich – z którymi łowił ryby i którym pomagał przyrządzać potrawy. Opowiedział też o technologii wytwarzania  lokalnego alkoholu i systemie wyrabiania cegły chałupniczym sposobem. Uczestnicy spotkania z zaciekawieniem  wysłuchali  też relacji z kilku przygód, których bohaterami były m.in. mrówki. Piotr Wnuk przekazał też kilka cennych informacji dotyczących noclegu, wyżywienia, ochrony przed insektami i niektórymi chorobami.  Opowieści okraszone były bogatą prezentacją fotograficzną.

fot: Piotr Wnuk

fot: Jolanta Dąbrowska/ Piotr Wnuk