Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
Zajęcia wakacyjne w potulickiej bibliotece
30.08.2019 Jolanta Dąbrowska 110
grafika

Wakacje w towarzystwie książek wcale nie muszą być nudne. Przekonały się o tym dzieci biorące udział w zajęciach wakacyjnych w bibliotece w Potulicach. Poniedziałkowe poranki  zaczynaliśmy czytaniem bajeczek. Kubuś Puchatek i przyjaciele ze Stumilowego lasu, ich przygody były inspiracją do kreatywnych zajęć plastycznych.  Sport, tańce i inne połamańce, to we wtorki. Zabawy ruchowe na placu zabaw ze skakanką, piłką , hula – hop wyzwoliły endorfiny szczęścia wśród uczestników. Najwięcej radości i emocji było w czasie literackich podchodów i rozwiązywania krzyżówek. Środowe spotkania, to rysowanie i malowanie, i ręczne wyszywanie. Wykonaliśmy woreczki na drobiazgi i balonowe „gniotki”. W czasie manualnej pracy było dużo śmiechu, ale i też drobnych łez z powodu pokłutych palców przy szyciu. Biblioteczne czwartki rozbrzmiewały śpiewem i dobrym humorem. Festiwal talentów zakończył się wręczeniem nagród i dyplomów. Wycieczka w poszukiwaniu historii Potulic, rozwiązywanie rebusów, budowanie pałacu z piasku – to atrakcje, które odbyły się w piątek, 16 sierpnia.

Dwutygodniowe  spotkania w bibliotece zakończyło wspólne ognisko na „Grzybku” z pieczeniem kiełbasek i słodkim party. Serdeczne podziękowania dla Pana Grzegorza Ksobiaka, sołtysa wsi Potulice za przygotowanie ogniska, zakup kiełbasek, słodyczy i napojów.

O tym, że zajęcia w bibliotece mogą być udane  niech świadczą uśmiechnięte buzie wszystkich uczestników zajęć. Z niecierpliwością czekamy już na przyszłoroczne wakacje i spotkania w bibliotece, bo przecież „wakacje w towarzystwie książek wcale nie muszą być nudne”.

  
Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg