Zajęcia wakacyjne w potulickiej bibliotece
30.08.2019 Jolanta Dąbrowska 110

Wakacje w towarzystwie książek wcale nie muszą być nudne. Przekonały się o tym dzieci biorące udział w zajęciach wakacyjnych w bibliotece w Potulicach. Poniedziałkowe poranki  zaczynaliśmy czytaniem bajeczek. Kubuś Puchatek i przyjaciele ze Stumilowego lasu, ich przygody były inspiracją do kreatywnych zajęć plastycznych.  Sport, tańce i inne połamańce, to we wtorki. Zabawy ruchowe na placu zabaw ze skakanką, piłką , hula – hop wyzwoliły endorfiny szczęścia wśród uczestników. Najwięcej radości i emocji było w czasie literackich podchodów i rozwiązywania krzyżówek. Środowe spotkania, to rysowanie i malowanie, i ręczne wyszywanie. Wykonaliśmy woreczki na drobiazgi i balonowe „gniotki”. W czasie manualnej pracy było dużo śmiechu, ale i też drobnych łez z powodu pokłutych palców przy szyciu. Biblioteczne czwartki rozbrzmiewały śpiewem i dobrym humorem. Festiwal talentów zakończył się wręczeniem nagród i dyplomów. Wycieczka w poszukiwaniu historii Potulic, rozwiązywanie rebusów, budowanie pałacu z piasku – to atrakcje, które odbyły się w piątek, 16 sierpnia.

Dwutygodniowe  spotkania w bibliotece zakończyło wspólne ognisko na „Grzybku” z pieczeniem kiełbasek i słodkim party. Serdeczne podziękowania dla Pana Grzegorza Ksobiaka, sołtysa wsi Potulice za przygotowanie ogniska, zakup kiełbasek, słodyczy i napojów.

O tym, że zajęcia w bibliotece mogą być udane  niech świadczą uśmiechnięte buzie wszystkich uczestników zajęć. Z niecierpliwością czekamy już na przyszłoroczne wakacje i spotkania w bibliotece, bo przecież „wakacje w towarzystwie książek wcale nie muszą być nudne”.