Druga część Bibliowakacji w Paterku zakończona
29.08.2019 Redaktor 71

Od 19 do 23 sierpnia w Filii Bibliotecznej w Paterku trwały zajęcia dla dzieci w ramach Bibliowakacji. Tygodniowe spotkania przebiegały pod hasłem „Życie i zwyczaje Indian”.

Pierwszym zadaniem uczestników spotkań było wyszukanie w książkach, znajdujących się w bibliotece, ciekawostek z życia i zwyczajów Indian. Na podstawie samodzielnie odszukanych w księgozbiorze książek, dzieci dowiedziały się czym zajmowali się Indianie, jak polowali, co jedli, jak chodzili ubrani . Poznali różnice między plemionami Czejenów, Nawaho oraz Siuksów.
Każde z dzieci na czas wakacyjnych spotkań przybrało indiańskie imię. Wśród wybranych była między innymi Dzika Stokrotka, Czarna Stopa czy Zgrabna Gazela. Wszystkim zajęciom towarzyszyła indiańska muzyka, którą dzieci wykorzystały przygotowując, według własnego pomysłu, taniec indiański. Jedną z atrakcji sierpniowych spotkań była wizyta instruktora z miejscowego Domu Kultury - pani Joanny Makowczyńskiej , która pomalowała buzie dzieci w piękne i kolorowe indiańskie wzory. W podziękowaniu dzieci przygotowały dla pani Joanny łapacza snów oraz kolorowe pióra. Sporym wyzwaniem było zbudowanie makiety indiańskiej wioski. W dwa dni powstały kolorowe tipi oraz barwne totemy.
Ostatnim zadaniem uczestników Bibliowakacji było robienie ozdób z kolorowych korali i piórek, które każde z dzieci zabrało do domu. Na zakończenie przygotowano dla wszystkich pamiątkowe dyplomy oraz słodycze.

Barwne prace uczestników wakacyjnych zajęć można oglądać na wystawie, która powstała w Galerii Bibliotecznej.