Rodzinne czytanie nagrodzone
24.07.2019 Jolanta Dąbrowska 183

23 lipca 2019 r. w filii bibliotecznej w Paterku Wiktor Ziółkowski z Rozwarzyna został uhonorowany dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Wiktor jest jednym z najmłodszych czytelników, którzy wzięli udział w kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”,  skierowanej do najmłodszych czytelników oraz ich rodziców i opiekunów. Dyplom otrzymała także jego siostra Marysia.

Celem akcji jest zachęcenie rodziców  do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek,  który przyjdzie do biblioteki biorącej udział

w projekcie otrzyma w prezencie wyprawkę czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla...” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę z wizerunkiem sowy, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego zainteresowania czytelnicze.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz

o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki, a także podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Akcja ta, ma  na celu zwrócenie uwagi na korzyści wynikające z czytania oraz zachęcenie dzieci do poznania ważnego miejsca, którym jest biblioteka.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy rodziców oraz wszystkie dzieci urodzone w 2016 roku do udziału w akcji „Mała książka – wielki człowiek”.

Wspaniałym Małym czytelnikom z Biblioteki w Paterku – GRATULUJEMY!!!