Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
„Wakacyjne lato z biblioteką” w Trzeciewnicy
16.07.2019 Jolanta Dąbrowska 258
grafika

Dobiegły końca wakacyjne zajęcia dla dzieci odbywające się od 1-11 lipca 2019 r. w bibliotece w Trzeciewnicy. Był to czas wspólnych zabaw, spotkań z literaturą oraz kreatywnych i pobudzających wyobraźnię zajęć plastycznych, a także niespodzianek. 25 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Smerfa. Z tej okazji w bibliotece odbyły się zajęcia poświęcone tym niebieskim stworkom. Dzieci dowiedziały się kto jest twórca bajki o smerfach, tworzyły smerfne stroje, układały puzzle oraz odpowiadały na zagadki , których bohaterami byli Papa Smefr, Smerfetka, Zgrywus i ich koledzy. Dużo śmiechu i emocji było także podczas zabawy ze zgrywusową paczką. W bibliotece odbyły się także warsztaty plastyczne, które przeprowadziła pani Elżbieta Gajek – Ziemniak, na których powstały piękne zakładki do książek, ozdobne pudełka na prezenty oraz fantazyjne koperty i wizytówki. By w pełni cieszyć się wakacjami i latem, przez cały ten czas powinny towarzyszyć dzieciom roztropność i rozwaga, dlatego też w czwartek 11 lipca bibliotekę w Trzeciewnicy odwiedzili Strażnicy Miejscy z Nakła n. Not. W czasie pogadanki pt „Bezpieczne wakacje” uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak należy zachować się podczas ataku psa, otrzymali wiele wskazówek i propozycji bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych. Dzieci zostały także uczulone na kontakt z osobami im nieznanymi i poinstruowane, jak należy zachować się, w sytuacji, kiedy mogą być przez nie zaczepiane. Pogadankę urozmaiciły zajęcia praktyczne. W bibliotece nie obyło się również bez zagadek, zabawy w fanty, na rozkaz króla, poszukiwaczy książek i słodkiego węża, które pozwoliły zintegrować się i lepiej poznać uczestnikom zajęć. W ramach współpracy biblioteki z NOK-iem, gościem filii bibliotecznej w Trzeciewnicy był pan Janusz Redlak – muzyk z Nakielskiego Ośrodka Kultury, który wprowadził dzieci w świat muzyki i instrumentów. To ciekawe spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie wakacyjnych piosenek. Ponadto w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” - „Dzieci czytają dzieciom”- w bibliotece odbyło się głośne czytanie wierszy J. Brzechwy i J. Tuwima, które były inspiracją do zilustrowania ich kredą na betonie, a na zajęciach plastycznych powstały futerały - kolorowe sowy i ryżowe obrazki. Pyszne pachnące jabłuszka podarowane przez panią Krystynę Dawidowicz- sołtys Trzeciewnicy były podsumowaniem zajęć edukacyjnych pt. „Recepta na zdrowie” w oparciu o książkę W. Pyrcz.

W czwartek, słoneczna pogoda zachęciła dzieci do przebywania na łonie natury i podczas zajęć pt„ Jestem miłośnikiem przyrody” wykorzystano kuferek badacza, z którego lornetki i lupy umożliwiły podpatrywanie ptaków i robaków. W ostatni dzień miłą niespodziankę dzieciom sprawiła pani Krystyna Dawidowicz ofiarując słodycze i soki, za które serdecznie dziękujemy.

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg