Kto zjadł babcię w bajce o Czerwonym Kapturku? - konkurs biblioteczny w Paterku
25.06.2019 Redaktor 129

W sobotę 22 czerwca odbył się w Paterku festyn na powitanie lata. Organizatorami wspaniałych zabaw i licznych atrakcji był Wiejski Dom Kultury w Paterku oraz Rada Sołecka. Pyszne wypieki serwowało miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. W festynie brała także udział biblioteka, która przygotowała konkurs-loterię dla dzieci oraz dorosłych.

W konkursach wzięło udział 13 dzieci oraz troje dorosłych. Zadaniem uczestników było wylosowanie specjalnie przygotowanych pytań. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą ze znajomości bajek, baśni i opowiadań – to zadanie było przeznaczone dla dzieci. Natomiast dorośli próbowali swych sił odpowiadając na pytania dotyczące historii biblioteki w Paterku oraz ogólnej wiedzy dotyczącej jej zbiorów. Najlepsi zostali nagrodzeni książkami, które podobnie jak pytania losowali ze specjalnego worka z nagrodami. Wszystkich uczestnicy  loteryjnego  konkursu otrzymali także słodycze. Na bibliotecznym stoisku można było wybrać sobie  kolorowe zakładki do książek. Liczne  atrakcje dostarczyły wszystkim wiele uśmiechu .