Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
„Malarka ptaków” w Potulicach
25.06.2019 Redaktor 450
grafika

We wtorek (18 czerwca)  odbyło się  przedwakacyjne spotkanie pań z Dyskusyjnego Klubu Książki w potulickiej bibliotece.  Panie dzieliły się wrażeniami po przeczytaniu książki Melissy Ashley pt.: „Malarka ptaków”.  Główna bohaterka – Elizabeth Gould, stała się buntowniczką XIX wieku. Wyprzedza swoje czasy łącząc wymogi życia artystycznego z rolami żony, kochanki, pomocnicy i matki. „Malarka ptaków” oddaje głos pasjonującej postaci będącej kimś znacznie więcej niż tylko kobietą  stojącą w cieniu mężczyzny. Nie jest to łatwa powieść  w czytaniu, jest dużo opisów, które  są momentami nużące ale niewątpliwie warte uwagi i klubowiczki polecają dotrwać w czytaniu do końca powieści. Wypowiedź Virginii  Woolf o Elizabeth Gould oddaje jej charakter: „…od wielu wieków kobiety służą mężczyznom za zwierciadła, posiadające tę magiczną i bardzo użyteczną moc, że odbijają postać męską w co najmniej dwukrotnym powiększeniu…”

 

Następne spotkanie odbędzie się 17 września o godz. 15.30 i zapraszamy na opinię książki Krystyny Mirek „Słodkie życie”.

 

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu    Dyskusyjne Kluby Książki.

 Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg