Świat za kulisami produkcji telewizyjnych
19.06.2019 Jolanta Dąbrowska 187

13 czerwca 2019 r. panie z Dyskusyjnego Klubu Książki z Paterka spotkały się tym razem w Cafe Przystań, by podyskutować na temat ostatnio przeczytanej książki.

„Pewna pani z telewizji”, to debiut literacki znanej dziennikarki telewizyjnej Anny Mentlewicz, która jest także scenarzystką i autorką słuchowisk radiowych emitowanych w Teatrze Polskiego Radia. W swoim dorobku literackim ma również kilka książek dotyczących popularyzacji zdrowia.

„Pewna pani z telewizji”, to książka napisana bardzo lekkim językiem, którą szybko się czyta. Fabuła jest osadzona w realiach studia telewizyjnego i jak nie trudno się domyślić główna bohaterka to dziennikarka telewizyjna.

Po tragicznej śmierci ukochanego mężczyzny całą swoja uwagę Stella koncentruje na pracy zawodowej. Bycie celebrytką jest jednak dla niej obce. Unika pozowania na ściankach i robi wszystko, by zachować anonimowość w tej trudnej branży. Pewnego dnia poznaje Jacka, który bardzo jej przypomina zmarłego kochanka. Co wyniknie z tej znajomości i co złego jeszcze czeka bohaterkę książki?

Panie zgodnie przyznały, że chętnie ją polecą innym czytelnikom. Anna Mentlewicz w swojej książce, dokonuje też pewnej analizy  branży telewizyjnej, która jest bardzo gorzka i pokazuje jak wyglądają relacje pomiędzy współpracującymi ze sobą ludźmi .

Wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć jak potoczyły się losy dziennikarki Stelli Lerskiej zachęcamy do przeczytania lektury.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się po wakacyjnej przerwie 19 września 2019 r. o godz. 16:00. Omawiać będziemy książkę pt. „Nie zabijaj tej miłości”, której autorką jest Anna Karpińska.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.