„Słoneczka” w bibliotece w Ślesinie
19.06.2019 Jolanta Dąbrowska 448

W słoneczne wtorkowe przedpołudnie 18 czerwca 2019 r. bibliotekę w Ślesinie odwiedziły „Słoneczka” z tutejszego przedszkola. Tematem spotkania była zabawa kolorami, a celem  - rozwijanie ruchowej i plastycznej inwencji twórczej dziecka. Na początku przedszkolaki wysłuchały utworu pt „Kolorowe kredki” i opowiadały o czym była piosenka oraz co namalowały kolorowe kredki. Następnie „Słoneczka” wysłuchały „Bajki o zaginionej kredce” i wcielając się w małych artystów wykonały rysunek, tak jak Kuba – bohater poznanej bajki. Podczas wizyty przedszkolaków nie zabrakło również zabaw integracyjnych z chustą animacyjną oraz kolorowymi podkładkami. O tym, że „Słoneczka” bardzo dobrze znają kolory świadczyły prawidłowe odpowiedzi na kolorowe zagadki.

To było ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym. „Słoneczka” pożegnały panią bibliotekarkę zapewniając, że we wrześniu ponownie odwiedzą bibliotekę.