Podróż do Ziemi Świętej
13.06.2019 Redaktor 35

W środę 12 czerwca w nakielskiej bibliotece przy ul. Bartkowskiego 1 odbyło się spotkanie z nakielskim podróżnikiem Wojciechem Tyborskim. Zaprezentował on zgromadzonym fotograficzną podróż przez Ziemię Świętą. Na wstępie zaznaczył, że bardzo często nazwa ta jest mylnie sprowadzana tylko do ścisłych terenów Izraela i Palestyny. Natomiast oprócz tych krajów Ziemia Święta obejmuje również swoim zasięgiem Egipt, Jordanię i Syrię.

Barwne zdjęcia Nazaretu, Betlejem i Jerozolimy przybliżyły uczestnikom miejsca, w których rozegrały się wydarzenia opisane na kartach Starego i Nowego Testamentu. Szczególnie to ostatnie miasto stanowi swoistą mieszankę trzech kultur i religii – chrześcijaństwa, z jego różnymi konfesjami, islamu i judaizmu. To trudne sąsiedztwo powodowało wielokrotnie w historii, że Ziemia Święta stawała się areną krwawych wydarzeń.

Pomimo tego, niesamowity urok, aura mistyki i różnorodności sprawiają, że rejon ten jest atrakcyjnym miejscem na mapie światowej turystyki.

Wizyta Wojciecha Tyborskiego zakończyła cykl spotkań dla czytelników biblioteki. Kolejne wydarzenia odbędą się po przerwie wakacyjnej.