„Mój Tata mieszka w innym świecie”- spotkanie autorskie z Julią Rozworowską-Wolańską w Filii Dziecięcej.
07.06.2019 Jolanta Dąbrowska 112

W środę, 5 czerwca 2019 r. w Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1, dla młodych czytelników odbyło się spotkanie z Julią Rozworowską-Wolańską, która wraz z synem Krzysztofem Majdą napisała książkę pt. „Mój tata mieszka w innym świecie”.

Julia Rozworowska-Wolańska jest politologiem, dziennikarzem i trenerem biznesu.
„Specjalizuję się w poszukiwaniu harmonii i radości w tym, co trudne. Wierzę w to, że nawet najbardziej bolesne życiowe doświadczenia są po to, abym nauczyła się czegoś nowego, a szczęście jest moim własnym wyborem” – tak  pisze o sobie.

Książka, której fragmenty czytała autorka, poświęcona jest najbliższej osobie, która zmarła. Żona i syn nieobecnego piszą w niej o wszystkim tym, czego nie zdążyli powiedzieć. Prostymi, a jednocześnie pełnymi uczuć i emocji, słowami. Piszą o tym także na swoim blogu „Mój tata mieszka w innym świecie".

„Gdy dzieje się coś niedobrego, coś czego w ogóle nie chcemy, bardzo ważny jest czas miłości i zrozumienia bliskich” - to fragment książki, opowieść o miłości; takiej, która trwa i się nie kończy, chociaż kończy się życie.

Spotkanie było magicznym czasem dla wszystkich jego uczestników, wywołało wiele emocji wśród dzieci i dorosłych. Nieraz rzeczą bardzo trudną jest to, aby otworzyć się na innych, opowiedzieć o swoich przeżyciach. Pani Julia wraz ze swoim synem Krzysiem, opowiadając o swojej tragedii i o tym, jak sobie z tym radzą, spowodowała, że dzieci również opowiadały o swoich doświadczeniach i przeżyciach. Jej osoba, pełna ciepła i serdeczności dla innych, sprawiła, że spotkanie dało nam wszystkim wiele pozytywnej energii, a jej podziękowania, które wraz z synem umieściła na blogu utwierdziły nas w tym, że i ona wracała od nas pełna optymizmu.

„...A z Nakła wracamy z tysiącem pozytywnych emocji ubranych w piękne słoneczniki. To było niezwykłe spotkanie. Dziękujemy.”- tak napisała.

My również dziękujemy i mamy nadzieję, że nie było to ostatnie spotkanie!