Na szlaku...
29.05.2019 Redaktor 427

W rocznicę 720- lecia nadania praw miejskich Nakłu nad Notecią oraz w Roku Powstania Wielkopolskiego w Kujawsko – Pomorskim Czytelnia Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Bartkowskiego w dniu 24 maja stanęła na szlaku VIII Marszu Szlakiem Przesyłki Powstańczej Nakło -Trzeciewnica -Suchary. Uczestnicy wysłuchali prelekcji o Antonim Nadskakule, mieszkańcu Nakła, który bez sądu i w bestialski sposób został brutalnie zamordowany. Męczeńska śmierć bohatera została upamiętniona obeliskiem na ul. Sądowej, tablicą pamiątkową na murze kościoła pw. św. Wawrzyńca oraz przy głównym wejściu na cmentarz.