Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
Kobieta, która wyprzedziła swoje czasy – „Malarka ptaków” tematem dyskusji DKK w Paterku.
28.05.2019 Redaktor 375
grafika

         W czwartkowe popołudnie 23 maja w bibliotece w Paterku spotkały się panie z DKK działającego przy miejscowej bibliotece.

Tematem spotkania był debiut powieściowy Melissy Ashley pt. Malarka ptaków”. Bohaterka powieści Elizabeth Gould to autentyczna postać żyjąca w Londynie w XIX wieku.

Na kartach książki śledzimy jej losy i poznajemy historię kobiety, która na przekór konwenansom wiktoriańskiej Anglii bierze udział w pionierskiej wyprawie do Australii. Wspiera swoim talentem  męża - podróżnika i badacza przyrody – Johna Goulda, który identyfikuje ptaki przywiezione z licznych podróży przez Karola Darwina. Była utalentowaną ilustratorką, której piękne realistyczne ilustracje egzotycznych ptaków znajdują się w wielu opracowaniach przyrodniczych  („Ptaki Australii”; „Zoologia podróży H.M.S. Beagle” Darwina).

W dyskusji o książce brała także udział pani Ewa Zapert, która odbywa praktykę studencką.

W opinii czytelniczek książka raczej trudna do czytania, ale bardzo interesująca. Choć osadzona w realiach XIX-wiecznej Anglii to jednak poruszająca kwestie, które w dzisiejszych czasach są aktualne.

 

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 13 czerwca 2019r. o godz. 16:00. Omawiać będziemy książkę pt. „Pewna pani z telewizji”, której autorką jest Anna Mentlewicz.

 

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg