Zakończenie Tygodnia Bibliotek w Paterku
22.05.2019 Redaktor 168

W ramach kończącego się Tygodnia Bibliotek w filii bibliotecznej w Paterku odbyły się już ostatnie zajęcia przygotowane specjalnie dla najmłodszych czytelników z miejscowego przedszkola. Grupa „Biedroneczek” z panią Alicją Dembińską oraz „Pszczółki” wraz z paniami Dorotą Król i Agnieszką Przygodą poznawały tajemnice biblioteki.

Mali goście dowiedzieli się czym różnią się od siebie książki dla dzieci oraz sprawdzały czy są ciężkie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się książka, która sięgała maluchom  prawie do ramion. Okazało się, że zasady dbania o książki są dzieciom bardzo dobrze znane. Dla większości wizyta w naszej bibliotece nie była pierwszą, co nas bardzo cieszy.

Dzieci poznały również głównego bohatera spotkania – szczurołapa z Hameln, który za pomocą czarodziejskiej melodii wygrywanej na flecie oswobodził miasto z plagi szczurów. W dniu spotkania  bibliotekę także opanowały te gryzonie. Były to papierowe figurki wskazujące wejście do biblioteki oraz pluszaki wędrujące z rąk do rąk  podczas czytania bajki.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali słodkości ...oczywiście ukryte w papierowych figurkach szczurków.

Wszystkim przedszkolakom oraz ich opiekunkom serdecznie dziękujemy za udział w zajęciach z okazji Tygodnia Bibliotek oraz za piękne kwiaty, które upiększą naszą bibliotekę .