Szczurołap z Hameln w filii bibliotecznej w Paterku
20.05.2019 Redaktor 139

„Stokrotki” i „Zajączki” z przedszkola w Paterku poznawały w piątkowe przedpołudnie przygody grajka z Hameln. Obie grupy wraz z przedszkolankami panią Justyną Frąckowiak i panią Mirosławą Pogodą odwiedziły filię biblioteczną w Paterku by posłuchać bajki braci Grimm „Zaczarowany flet”. Z bohaterami  książki dzieci zetknęły się już od samego progu biblioteki. Przy wejściu czekały na nie sympatyczne szczurki, które wskazywały właściwą drogę do wypożyczalni.

Po wysłuchaniu bajki przeprowadzona została także pogadanka o bibliotece i książkach. Na przykładzie różnych wydań przygód szczurołapa z Hameln przedszkolaki dowiedziały się czym różnią się od siebie książki oraz jak należycie o nie dbać.

Poznały również zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych.

Na zakończenie spotkania rozdano cukierki i obie grupy otrzymały kolorowanki będące ilustracjami do książki, którą poznały. Zadaniem przedszkolaków będzie pokolorowanie ich i ułożenie tak by powstała historia której wysłuchały w bibliotece w Paterku.