Zaczarowany flet – czyli jak grajek z Hameln uratował miasto
16.05.2019 Redaktor 51

W środę (15 maja 2019 r.) w bibliotece w Paterku gościliśmy  dzieci z przedszkola w Paterku. Grupa sześciolatków - „Sowy” wraz z p. Danutą Bonkowską oraz praktykantką panią Lilianną Drożniak przyszła na spotkanie z przygodami Szczurołapa z Hameln.

Hameln to miasteczko w Niemczech, w którym znajduje się piękny XVI – wieczny budynek – muzeum z salą poświęconą bohaterowi książki „Zaczarowany flet”. Do biblioteki dzieci trafiły za pomocą śladów w kształcie szczurów. Takie same ślady są namalowane na ulicach Hameln. W ten sposób jest oznaczony szlak zwiedzania tego miasta. Podczas spotkania  została przeczytana książka, z której wszyscy dowiedzieli się kim był Szczurołap i dlaczego grał na flecie. Podczas pobytu w bibliotece dzieci poznały bliżej dział książek specjalnie przygotowany dla małych czytelników i dowiedziały się jak funkcjonuje wypożyczalnia.

Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali cukierki i wykonane z szarego brystolu figurki sympatycznych szczurków.

Wszystkich, którzy chcą poznać przygody Szczurołapa zapraszamy do biblioteki w Paterku.