Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
„PRZYSTANEK BIBLIOTEKA”- „Żuczki” i „Mróweczki” z wizytą w Filii Dziecięcej
25.04.2019 Redaktor 381
grafika

W Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1 gościły wczoraj dzieci z Przedszkola Nr 2. Grupa 3 i 4 – latków uczestniczyła w zajęciach ph. „ Przystanek Biblioteka”. Miały one jak zawsze na celu promocję i upowszechnianie czytelnictwa wśród przyszłych potencjalnych czytelników. Już od lat Filia Dziecięca właśnie dla nich organizuje zajęcia związane z książką .

 

 

 

 

 

Tym razem „Żuczki” i „Mróweczki” przy słowach znanej im piosenki :

 

„Jedzie pociąg z daleka

na nikogo nie czeka ,

konduktorze łaskawy,

zawieź nas do BIBLIOTEKI”

 

wyruszyły w podróż, której celem był właśnie „Przystanek Biblioteka”. Poznały także przygody Myszki Precelki, która po raz pierwszy była z wizytą w bibliotece. Dzięki niej, dzieci dowiedziały się co to znaczy „Mól książkowy” i jak należy dbać o książki i je szanować. Precelka przekazała również dzieciom jedną ważną rzecz; że wizyty w bibliotece, to wspaniały czas, aby spotkać się z książką „ mieszkanką biblioteki”. To również czas, gdzie nie ma miejsca na nudę. Żuczki i Mróweczki wiele zapamiętały z zajęć, chętnie odpowiadały na pytania: co to jest biblioteka ? , kto w niej mieszka ?, kogo nazywamy „molem książkowym”? Największą jednak atrakcją, jak zawsze na takich spotkaniach były oczywiście książeczki z bibliotecznej półeczki. W ramach akcji „Zaopiekuj się książką” opiekunowie dzieci wypożyczyli kilka książek do przedszkolnej biblioteczki aby poczytać dzieciom.

 

Spotkanie zakończyło się wspólnym czytaniem, słodkim poczęstunkiem no i oczywiście obietnicą następnych wizyt w bibliotece.

 

Dzieci przekonały się, że biblioteka to miejsce przyjazne dla wszystkich.Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg