„Wielkanocny Zawrót Głowy” w Filii Dziecięcej
18.04.2019 Redaktor 460

„Co kryje pisanka?”
Co kryje?Piękną nadzieję,
że świat zaraz znowu zzielenieje!
….
Spokój, bo tak wielką ma moc
Pisanka i cała Wielkanoc.

Marcin Przewoźniak

Coraz bliżej Święta Wielkanocne. To piękny czas ,aby przybliżyć naszym najmłodszym czytelnikom tradycje z nimi związane. Filia Dziecięca przy ul. Bartkowskiego1 z tej okazji zorganizowała dla najmłodszych zajęcia. Gośćmi na spotkaniach były przedszkolaki z „Wesołej Piątki” : 3-latki „Pszczółki”, 4-latki „Misiaczki” , 5-latki „ Motylki” oraz 6-latki „Elfiki”.

Dzieci chętnie opowiadały o tradycjach wielkanocnych ; o baranku , święconce , pisankach i o tym jak w ich domach obchodzone są te święta i jak przebiegają przedświąteczne przygotowania.

Dowiedziały się też ,że Pisanki to symbol życia i odrodzenia, a Śmigus -Dyngus symbolizuje oczyszczenie i radość z powrotu wiosny. Przekonały się również o tym , że miłą tradycją wielkanocnego poranka jest poszukiwanie prezentów zostawionych przez Wielkanocnego Zajączka. Taka też niespodzianka czekała na nich w bibliotece .W „Koszyczkowych poszukiwaniach” brały udział wszystkie dzieci a w odnalezionym koszyczku czekała na nich słodka niespodzianka . Poszukiwanie koszyczka , który został zostawiony przez Wielkanocnego Zajączka wśród regałów z książeczkami przyniosło dzieciom wiele radości. Spotkania zakończyły się jak zawsze wspólnym czytaniem. Nasi milusińscy wysłuchali fragmentów z książeczek Urszuli Kozłowskiej „O wiośnie , kurczętach i wielkanocnych świętach” , „Wielkanocny Zajączek” i „Wielkanocna pisanka”oraz Nadii Berkane „Marysia i wielkanocne jajka”.

Na pamiątkę naszych spotkań powstały również piękne prace plastyczne wykonane przez dzieci .

W radosnym nastroju , przy śpiewie piosenek wszyscy życzyliśmy sobie Wesołych Świąt!