Zakończenie wiosennych spotkań dla dzieci w bibliotece w Paterku
18.04.2019 Redaktor 368

Ostatnie wiosenne spotkanie dla dzieci w bibliotece w Paterku odbyło się we wtorek 16 kwietnia. Spotkanie rozpoczęło się pogadanką połączoną z  prezentacją drewnianych kołatek, które są wykorzystywane w Wielki Piątek zamiast dzwonków ministranckich. Każdy mógł użyć kołatki. Dzieci  dowiedziały się między innymi  dlaczego w tym dniu milczą dzwony kościelne. Po zakończonej pogadance nastąpiło wykańczanie wiosennych rysunków. Dzieci przygotowały je do prezentacji w Galerii Bibliotecznej. Wspólnymi siłami wszystkie prace zostały umocowane w korytarzu wiodącym do biblioteki. Dodatkowo wszyscy chętni  mieli okazję by zrobić przestrzenne jajka wielkanocne do zawieszenia np. pod żyrandolem. Na zakończenie spotkania zadaniem uczestników trzydniowych wiosennych spotkań  było odnalezienie w bibliotece prezentów „od zająca”. Pochowane w zakamarkach bibliotecznych półek słodycze były nagrodą dla dzieci za wytrwałość oraz wykonanie pięknych i kolorowych prac.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do oglądania wielkich dzieł małych artystów.