Aleksander Doba w Nakle
15.04.2019 Jolanta Dąbrowska 383

Za nami spotkanie z polskim podróżnikiem, kajakarzem, Aleksandrem Dobą, zdobywcą tytułu „Podróżnika Roku 2015” pisma National Geographic. Obecni na spotkaniu  w sobotnie przedpołudnie, 13 kwietnia 2019 r. w sali kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury, mieli okazję spotkać nietuzinkowego człowieka.  Pan Aleksander opowiedział o swoich trzech samotnych morskich podróżach, o zmaganiach z wodnym żywiołem, o walce z własnym organizmem. Przedstawiał plany i wizualizacje swoich kajaków.  Opowiadał o podtrzymujących Go na duchu spotkaniach z delfinami, latającymi rybami, ptakami.  Ten twardy mężczyzna nie omieszkał też wspomnieć o emocjach, jakie towarzyszyły podczas spotkań z bliskimi po szczęśliwym przebyciu wielu mil morskich.

Aleksander Doba jest przykładem zaciętości, zawziętości – w pozytywnym znaczeniu – oraz zaradności, które to cechy, oprócz świetnej kondycji  i odwagi , umożliwiły Mu realizację marzeń.

Inicjatorką spotkania była Pani Barbara Kunert, a organizatorami:: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią oraz Nakielski Ośrodek Kultury.