Wiosenne spotkania w bibliotece w Paterku
12.04.2019 Redaktor 393

We wtorkowe południe w bibliotece w Paterku odbyły się zajęcia dla dzieci, na których rozpoczęto przygotowania do stworzenia wiosennych prac plastycznych. Głównym tematem zajęć była Wielkanoc. Na początku dzieci dowiedziały się o tradycjach, zwyczajach i obrzędach wielkanocnych, które towarzyszą wszystkim w okresie przedświątecznym oraz w same święta.

Młodsi uczestnicy zajęć wskazali pierwsze oznaki wiosny, starsze dzieci opowiadały o znanych im tradycjach związanych z Wielkanocą. Głównym tematem zajęć plastycznych było wykonanie ozdób oraz prac, które zostaną zaprezentowane w Galerii Bibliotecznej. W pierwszym dniu powstały zajączki oraz kolorowe jajka na patykach. Kolejne zajęcia zorganizowano w czwartek. Rozpoczęło je wspólne głośne czytanie opowiadania Doroty Kozieł „Zajączek Feliks”. Następnie na kartonowych kartach rysowano jaja, które dzieci własnoręcznie ozdabiały wybraną przez siebie techniką plastyczną. Kolejnym zadaniem czwartkowego spotkania było wspólne rozwiązywanie krzyżówki, której hasłem okazało się znane wszystkim powiedzenie ”W marcu jak w garncu”. Na zakończenie czwartkowego spotkania dzieci dowiedziały się co znaczy określenie Wielki Tydzień i co ważnego dzieje się w poszczególne dni poprzedzające Dzień Zmartwychwstania. Ostatnie przedświąteczne spotkanie w bibliotece odbędzie się we wtorek (16 kwietnia 2019 r.) o godzinie 13:00.