„Jeżyki ” w bibliotece
04.04.2019 Redaktor 372
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone od 2 kwietnia 1967 na pamiątkę urodzin słynnego duńskiego baśniopisarza, Hansa Christiana Andersena. Wydarzenie promuje książki dla dzieci oraz czytanie przez najmłodszych. Każdego roku gospodarzem tego święta jest inne państwo, Polska organizowała wydarzenie w 1979 r.
Biblioteka w Ślesinie również włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i zorganizowała zajęcia dla przedszkolaków. W słoneczny wtorek, 2 kwietnia, filię  biblioteczną odwiedziła grupa „Jeżyków” z przedszkola w Ślesinie. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać historię tego święta i i wysłuchali bajki Hansa Christiana Andersena pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”. Oprócz tego przedszkolaki brały udział w zabawach związanych z tematem zajęć: łączyły w pary rekwizyty z tej samej bajki, rozwiązywały zagadki, dopasowywały obrazki, a także brały udział w zabawie dydaktycznej:  „Czy to prawda, czy też nie”.
Spotkanie z "Jeżykami" zakończyło oglądanie książek dla dzieci, które są dostępne w bibliotece.