Grupa „Motylków” z „Wesołej Piątki” na zajęciach w Filii Dziecięcej z okazji przypadającego 2 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci
02.04.2019 Redaktor 375

Filię Dziecięcą przy ul. Bartkowskiego 1 odwiedziły przedszkolaki z „Wesołej Piątki” na zajęciach ph. „ Kto mnie podarł i pochlapał, warto by mu dać po łapach”.

„Choć nie ma zamka ani kluczyka,
często otwierasz ją i zamykasz.
W swym wnętrzu wiele tajemnic mieści,
wierszyków, bajek i opowieści.”

Mowa jest oczywiście o książce.

2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który ustanowiono w celu promocji literatury dziecięcej oraz inspirowania najmłodszych czytelników do sięgania po książki. Data, jaką wybrano na świętowanie, nie jest przypadkowa – to dzień urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena, którego baśnie są znane dzieciom na całym świecie.

Na zajęcia z tej okazji do Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1 przyszły dzieci z Przedszkola „Wesoła Piątka”. Motylki, bo taką nosi nazwę grupa 6-latków, która uczestniczyła w spotkaniu, brały udział w wesołej zabawie edukacyjnej. Dyskutowały na temat zasad poszanowania książek oraz czytania. Chętnie opowiadały o swojej przygodzie z książką, o tym ,kto im czyta na dobranoc i poprawnie odpowiadały na pytania, które były dla nich przygotowane w formie zagadek. Odnalazły również na półeczkach książki, które zostały zniszczone przez innych czytelników. Zajęcia zakończyły się wspólnym czytaniem. Dzieci wysłuchały między innymi opowiadania o przygodach znanej wszystkim dzieciom Śwince Peppie i jej wesołej rodzince. Stałym elementem takich spotkań jest zawsze przegląd książeczek z bibliotecznych półeczek, które cieszą się wśród dzieci ogromną popularnością.

Dzieciom bardzo się to podoba i chętnie wracają do biblioteki, często z rodzicami po to też, aby się do niej zapisać i zostać jej pełnoprawnym czytelnikiem.

Na zakończenie spotkania Motylki dostały w prezencie książeczkę pt. „Urodzinowe historie Świnki Peppy”, która zajmie miejsce w ich przedszkolnej biblioteczce.