Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
Grupa „Motylków” z „Wesołej Piątki” na zajęciach w Filii Dziecięcej z okazji przypadającego 2 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci
02.04.2019 Redaktor 375
grafika

Filię Dziecięcą przy ul. Bartkowskiego 1 odwiedziły przedszkolaki z „Wesołej Piątki” na zajęciach ph. „ Kto mnie podarł i pochlapał, warto by mu dać po łapach”.

„Choć nie ma zamka ani kluczyka,
często otwierasz ją i zamykasz.
W swym wnętrzu wiele tajemnic mieści,
wierszyków, bajek i opowieści.”

 

Mowa jest oczywiście o książce.

 

2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który ustanowiono w celu promocji literatury dziecięcej oraz inspirowania najmłodszych czytelników do sięgania po książki. Data, jaką wybrano na świętowanie, nie jest przypadkowa – to dzień urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena, którego baśnie są znane dzieciom na całym świecie. 

Na zajęcia z tej okazji do Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1 przyszły dzieci z Przedszkola „Wesoła Piątka”. Motylki, bo taką nosi nazwę grupa 6-latków, która uczestniczyła w spotkaniu, brały udział w wesołej zabawie edukacyjnej. Dyskutowały na temat zasad poszanowania książek oraz czytania. Chętnie opowiadały o swojej przygodzie z książką, o tym ,kto im czyta na dobranoc i poprawnie odpowiadały na pytania, które były dla nich przygotowane w formie zagadek. Odnalazły również na półeczkach książki, które zostały zniszczone przez innych czytelników. Zajęcia zakończyły się wspólnym czytaniem. Dzieci wysłuchały między innymi opowiadania o przygodach znanej wszystkim dzieciom Śwince Peppie i jej wesołej rodzince. Stałym elementem takich spotkań jest zawsze przegląd książeczek z bibliotecznych półeczek, które cieszą się wśród dzieci ogromną popularnością.

Dzieciom bardzo się to podoba i chętnie wracają do biblioteki, często z rodzicami po to też, aby się do niej zapisać i zostać jej pełnoprawnym czytelnikiem.

 

Na zakończenie spotkania Motylki dostały w prezencie książeczkę pt. „Urodzinowe historie Świnki Peppy”, która zajmie miejsce w ich przedszkolnej biblioteczce.

 













Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg