Powitanie wiosny w Ślesinie
25.03.2019 Redaktor 412

Wiosna to piękna i radosna pora roku. O tym jak rośliny i zwierzęta czekały na jej przyjście dowiedziały się przedszkolaki ze Ślesina, które odwiedziły Wiejski Dom Kultury.

W środę 20 marca , po krótkiej pogadance o zwiastunach wiosny, dzieci obejrzały przedstawienie pt „Witaj Wiosno”. W aktorów wcieliły się panie: Paulina Kościerska - Pani Wiosna, Agnieszka Wełniak – wiatr i Wioletta Sęk – deszcz. Przybyli goście w skupieniu śledzili jak zwierzątka i rośliny szukały Pani Wiosny. Po przedstawieniu pożegnano Marzannę – atrybut zimy. Były również pląsy witające wiosnę i kolorowanie Pani Wiosny. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały wielkobarwne gaiki – symbol tej radosnej pory roku.

Za udział w spotkaniu dziękują organizatorzy: PiMBP – Filia w Ślesinie oraz Wiejski Dom Kultury.