Niepospolite kobiety II Rzeczypospolitej – gawęda Małgorzaty Jarocińskiej
22.03.2019 Jolanta Dąbrowska 455

21 marca 2019 r. biblioteka nakielska gościła wspaniałą gawędziarkę, Panią Małgorzatę Jarocińską, która tym razem przybyła z gawędą historyczną pt. „Niepospolite kobiety II Rzeczypospolitej”. Uczestnicy spotkania z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali opowieści o trzech, jakże różniących się od siebie, kobietach. Bohaterkami spotkania były: piosenkarka, autorka wierszy oraz tekstów piosenek, tancerka i aktorka - Hanka Ordonówna, poetka i dramatopisarka - Maria Pawlikowska-Jasnorzewska oraz utalentowana malarka, graficzka, ilustratorka, scenografka, projektantka tkanin, plakatów i zabawek – Zofia Stryjeńska.

Pani Małgorzata Jarocińska ponownie zachwyciła wszystkich zebranych swoja charyzmą, dźwięcznym głosem i szeroką wiedzą historyczną.