„Umami” - literacki debiut hiszpańskojęzyczny na DKK w Nakle
22.03.2019 Redaktor 157

Umami to słowo, które w języku japońskim znaczy „pyszny” i określa jeden z pięciu smaków, który naukowcy wyodrębnili od smaku słonego w 2000 r. W książce autorstwa Lai Jufresy poznają go mieszkańcy Meksyku. Tytułowe "Umami" to metafora miłości - smak, który tak naprawdę ciężko zinterpretować.

Czytając powieść można odnieść wrażenie, że jest ona momentami dziwna i skomplikowana, ale również niebanalna i bardzo poruszająca. To opowieść o ponoszeniu straty, radzeniu sobie z nią i smakowaniu życia. Mimo, że historie bohaterów opowiadane są naprzemiennie i nie ma zachowanej chronologii, co może nieco irytować czytelnika, to i tak przesłanie płynące z lektury powoduje, że z pewnością warto po nią sięgnąć.

Na następne spotkanie DKK zapraszamy 17 kwietnia o godz. 15:30, a tematem będzie książka „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka” Cezarego Łazarewicza.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.