Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
„Umami” - literacki debiut hiszpańskojęzyczny na DKK w Nakle
22.03.2019 Redaktor 379
grafika

Umami to słowo, które w języku japońskim znaczy „pyszny” i określa jeden z pięciu smaków, który naukowcy wyodrębnili od smaku słonego w 2000 r. W książce autorstwa Lai Jufresy poznają go mieszkańcy Meksyku. Tytułowe "Umami" to metafora miłości - smak, który tak naprawdę ciężko zinterpretować.

Czytając powieść można odnieść wrażenie, że jest ona momentami dziwna i skomplikowana, ale również niebanalna i bardzo poruszająca. To opowieść o ponoszeniu straty, radzeniu sobie z nią i smakowaniu życia. Mimo, że historie bohaterów opowiadane są naprzemiennie i nie ma zachowanej chronologii, co może nieco irytować czytelnika, to i tak przesłanie płynące z lektury powoduje, że z pewnością warto po nią sięgnąć.

Na następne spotkanie DKK zapraszamy 17 kwietnia o godz. 15:30, a tematem będzie książka „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka” Cezarego Łazarewicza.

 

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.
Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg