Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
„Dasz radę. Ostatnia rozmowa” – spotkanie z Ks. Janem Kaczkowskim w bibliotece w Potulicach
22.03.2019 Redaktor 394
grafika

Zbliżają się Święta Wielkiej Nocy, a wraz z nimi potrzeba refleksji nad życiem. Czy jest ono dobre, albo co oznacza dobre życie. Co powinniśmy w sobie doskonalić,  a z czym powinniśmy się na zawsze pogodzić. Z pomocą przychodzi nam Ks. Jan Kaczkowski w rozmowie z autorką Joanną Podsadecką w książce „Dasz radę. Ostatnia rozmowa”.  Była ona tematem spotkania 19 marca 2019 r.  pań z Dyskusyjnego Klubu Książki  w bibliotece w Potulicach. Ks. Jan Kaczkowski zmarł 28 marca 2016 r.  w pełni pogodzony z losem. Ostatnie miesiące życia w całości poświęcił innym ludziom. „Dasz radę” to tak naprawdę ostatnie spotkanie z księdzem Janem.

Panie stwierdziły, że niekoniecznie trzeba czytać książkę od początku do końca, ale można przejść do tego, co bardziej nas interesuje, zacząć się wgłębiać w dany temat. Rozmaite pytania, na które Ksiądz Jan odpowiada szczerze i bezpośrednio niosą pociechę, przekazują ważne treści.

Klubowiczki polecają lekturę ludziom wierzącym i niewierzącym. Każdy kto ją przeczyta poczuje, że ksiądz Jan go rozumie.  Spotkanie panie zakończyły mottem „Zawsze musi się znaleźć ktoś, kto w człowieka wierzy bardziej niż on w samego siebie”.

Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 9 kwietnia o godz. 15.30 i omawiana będzie książka Magdaleny Witkiewicz „Czereśnie zawsze muszą być dwie”.      

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg