„Dasz radę. Ostatnia rozmowa” – spotkanie z Ks. Janem Kaczkowskim w bibliotece w Potulicach
22.03.2019 Redaktor 394

Zbliżają się Święta Wielkiej Nocy, a wraz z nimi potrzeba refleksji nad życiem. Czy jest ono dobre, albo co oznacza dobre życie. Co powinniśmy w sobie doskonalić,  a z czym powinniśmy się na zawsze pogodzić. Z pomocą przychodzi nam Ks. Jan Kaczkowski w rozmowie z autorką Joanną Podsadecką w książce „Dasz radę. Ostatnia rozmowa”.  Była ona tematem spotkania 19 marca 2019 r.  pań z Dyskusyjnego Klubu Książki  w bibliotece w Potulicach. Ks. Jan Kaczkowski zmarł 28 marca 2016 r.  w pełni pogodzony z losem. Ostatnie miesiące życia w całości poświęcił innym ludziom. „Dasz radę” to tak naprawdę ostatnie spotkanie z księdzem Janem.

Panie stwierdziły, że niekoniecznie trzeba czytać książkę od początku do końca, ale można przejść do tego, co bardziej nas interesuje, zacząć się wgłębiać w dany temat. Rozmaite pytania, na które Ksiądz Jan odpowiada szczerze i bezpośrednio niosą pociechę, przekazują ważne treści.

Klubowiczki polecają lekturę ludziom wierzącym i niewierzącym. Każdy kto ją przeczyta poczuje, że ksiądz Jan go rozumie.  Spotkanie panie zakończyły mottem „Zawsze musi się znaleźć ktoś, kto w człowieka wierzy bardziej niż on w samego siebie”.

Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 9 kwietnia o godz. 15.30 i omawiana będzie książka Magdaleny Witkiewicz „Czereśnie zawsze muszą być dwie”.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.