Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
Marcowe spotkanie DKK w Ślesinie
21.03.2019 Jolanta Dąbrowska 397
grafika

19 marca 2019 r. Panie z DKK w Ślesinie spotkały się, by podyskutować o „Malarce ptaków” Melissy Ashley. To książka oparta na faktach i autentycznej postaci ilustratorki Elizabeth Gould, żony Johna Goulda, angielskiego ornitologa. „Malarka ptaków” przybliża postać kobiety żyjącej w XIX wieku. Główna bohaterka, będąca w cieniu sławnego męża z determinacją dąży do realizowania swojej pasji.  Pani Gould jest również przykładem kobiety, która odbiega od tradycyjnego obrazu damy żyjącej w tej epoce.. Pragnie pokazać, że rola matki i żony to nie jest  tylko to, o czym marzy kobieta.  Paniom podobała się książka. Dzięki niej poznały nieznane gatunki ptaków. Kilka z nich autorstwa Elizabeth Gould zostało zamieszczonych na wyklejce książki.

Gościem wtorkowego spotkania DKK w Ślesinie był pan Mariusz Skoczek – dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle n. Not.

 Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 23 kwietnia 2019r o godz. 15,30. Omawiać będziemy książkę Diane Chamberlain pt.  „Skradzione małżeństwo”.

 

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

  

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg