Marcowe spotkanie DKK w Ślesinie
21.03.2019 Jolanta Dąbrowska 166

19 marca 2019 r. Panie z DKK w Ślesinie spotkały się, by podyskutować o „Malarce ptaków” Melissy Ashley. To książka oparta na faktach i autentycznej postaci ilustratorki Elizabeth Gould, żony Johna Goulda, angielskiego ornitologa. „Malarka ptaków” przybliża postać kobiety żyjącej w XIX wieku. Główna bohaterka, będąca w cieniu sławnego męża z determinacją dąży do realizowania swojej pasji.  Pani Gould jest również przykładem kobiety, która odbiega od tradycyjnego obrazu damy żyjącej w tej epoce.. Pragnie pokazać, że rola matki i żony to nie jest  tylko to, o czym marzy kobieta.  Paniom podobała się książka. Dzięki niej poznały nieznane gatunki ptaków. Kilka z nich autorstwa Elizabeth Gould zostało zamieszczonych na wyklejce książki.

Gościem wtorkowego spotkania DKK w Ślesinie był pan Mariusz Skoczek – dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle n. Not.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 23 kwietnia 2019r o godz. 15,30. Omawiać będziemy książkę Diane Chamberlain pt.  „Skradzione małżeństwo”.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.