Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
„Bajkowe Poczytajki” w bibliotece w Potulicach
13.03.2019 Redaktor 641
grafika

W wiosennej atmosferze i wystroju biblioteki odbyło się kolejne spotkanie przedszkolaków z Zespołu Szkół  w Potulicach, na „Bajkowych Poczytajkach”. Wiosna to jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie. Pani Bibliotekarka opowiedziała dzieciom o tej porze roku. Maluchy dowiedziały się, że 21 marca to dzień rozpoczynający tę piękną i radosną porę. W tym dniu topi się Marzanne, boginię mroźnej zimy. Jest to zwyczaj zakończenia okresu zimowego i rozpoczęcia wiosny.  W okresie wiosennym świat zwierzęcy i roślinny przechodzi okres budzenia się do życia. Niektóre ptaki powracają z „ciepłych krajów” – bociany, żurawie, dzikie kaczki i gęsi. Z ziemi wychylają  się przebiśniegi, pierwiosnki.

 

Na zakończenie spotkania Pani Bibliotekarka przeczytała opowiadanie Natalii Usenko „Wiosenne zabawy”. Przedszkolaki z ciekawością słuchały jak w Stumilowym Lesie przyjaciele Kubusia Puchatka przygotowują się na przyjście tej radosnej pory roku. Żegnając się maluchy obdarowane zostały wiosennymi kolorowankami i lizakami  - kwiatkami. No i oczywiście umówiły się na kolejne spotkanie w kwietniu.

  

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg