Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej
04.03.2019 Jolanta Dąbrowska 726
grafika

W dniach 3-9 marca obchodzony jest w 2019 r. na całym świecie tydzień e-książki promujący i popularyzujący e-czytanie. Biblioteka przy ul. Dąbrowskiego 20 w Nakle przygotowała wystawę prezentującą, będące w jej zbiorach, dostępne audiobooki.

Święto zainicjowała w 2004 r. Rita Toews, kanadyjska autorka książek dla dzieci, która postanowiła popularyzować e-czytanie i zorganizowała pierwszy Tydzień Książki Elektronicznej.

Od tego czasu wiele się zmieniło, choć przez wielu książki elektroniczne wciąż traktowane są z nieufnością. Szelest kartek i zapach książek są dla niektórych nieodłącznym elementem czytania. Innych odstrasza wciąż dość wysoka cena książek elektronicznych. Powoli jednak przekonujemy się do ebooków – zwolennicy e-czytania podkreślają wygodę takiego rozwiązania (zwłaszcza w podróży) oraz jego aspekt ekologiczny.

 

 


 
 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg