Spotkanie z twórczością Danuty Wawiłow
28.02.2019 Łukasz Walczyk 127

25 lutego 2019 biblioteka w Trzeciewnicy zorganizowała zajęcia dla uczniów klasy III Niepublicznej Szkoły Podstawowej pod hasłem „Poznajemy polskich pisarzy literatury dziecięcej”.

Celem spotkania było przybliżenie sylwetki i twórczości wybranego pisarza. Na poniedziałkowych zajęciach dzieci poznały Danutę Wawiłow. W tym roku mija 20- rocznica śmierci autorki wielu wierszy, opowiadań , słuchowisk radiowych. Najbardziej znane jej utwory to m. in.: „Rupaki”, „Wędrówka”, „Bajka o stu królach Lulach”, „Poczytaj mi, mamo”, „Kim będę gdy dorosnę”.
Uczniowie wysłuchali znanych i lubianych wierszy pani Danuty tj „Świnka”, „Skrzydlate dzieci”, „Święto dzieci”, „Rysunek”. Wyobraźnią i pomysłowością wykazali się rysując RUPAKA, po wcześniejszym wysłuchaniu wiersza pod tym tytułem.

Na zakończenie zajęć Pani Bibliotekarka podziękowała serdecznie za przemiłe spotkanie, na „deser”przeczytała wiersz „Zapach czekolady”oraz obdarowała trzecioklasistów słodyczami.