Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
„Księgobójca” ofiarą morderstwa w Amsterdamie
25.02.2019 Redaktor 703
grafika

            21 lutego Panie z DKK w Paterku spotkały się by podyskutować o thrillerze „Księgobójca”. Autorką książki jest mieszkająca w Belgii – Maja Wolny.

Tytułowy bohater książki ów księgobójca pada ofiarą morderstwa. Sam unicestwia starodruki po to by z nich stworzyć masę podobną do drewna, z której tworzy różne konstrukcje. Pozostali bohaterowie są wnikliwie obserwowani przez księgarza z pobliskiego antykwariatu. Kolejno analizując każdego z nich, czytelnikowi wydaje się , że już wie kto zabił. Jak to jednak bywa w dobrych kryminałach końcówka książki przynosi właściwą i zaskakująca odpowiedź.

 

         Czytelniczki uznały, że choć początkowo trudno czyta się „Księgobójcę”, to jednak z każdą kolejną stroną wciąga coraz bardziej w zawiłe związki między bohaterami. W treści książki poruszane są także zagadnienia społeczne oraz psychologiczne związane z przymusową emigracją głównych bohaterów.

 

 

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 21 marca 2019r. o godz. 16:00. Omawiać będziemy książkę pt. „Czereśnie zawsze muszą być dwie”, którą napisała  Magdalena Witkiewicz.

 

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg