„Księgobójca” ofiarą morderstwa w Amsterdamie
25.02.2019 Redaktor 421

21 lutego Panie z DKK w Paterku spotkały się by podyskutować o thrillerze „Księgobójca”. Autorką książki jest mieszkająca w Belgii – Maja Wolny.

Tytułowy bohater książki ów księgobójca pada ofiarą morderstwa. Sam unicestwia starodruki po to by z nich stworzyć masę podobną do drewna, z której tworzy różne konstrukcje. Pozostali bohaterowie są wnikliwie obserwowani przez księgarza z pobliskiego antykwariatu. Kolejno analizując każdego z nich, czytelnikowi wydaje się , że już wie kto zabił. Jak to jednak bywa w dobrych kryminałach końcówka książki przynosi właściwą i zaskakująca odpowiedź.

Czytelniczki uznały, że choć początkowo trudno czyta się „Księgobójcę”, to jednak z każdą kolejną stroną wciąga coraz bardziej w zawiłe związki między bohaterami. W treści książki poruszane są także zagadnienia społeczne oraz psychologiczne związane z przymusową emigracją głównych bohaterów.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 21 marca 2019r. o godz. 16:00. Omawiać będziemy książkę pt. „Czereśnie zawsze muszą być dwie”, którą napisała  Magdalena Witkiewicz.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki