Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
Lutowe spotkanie DKK w Ślesinie
25.02.2019 Redaktor 642
grafika

19 lutego 2019 r. odbyło się spotkanie pań z Dyskusyjnego Klubu Książki w Ślesinie. Tematem rozmowy była książka Katarzyny Drogi pt. „Kobieta, którą pokochał Marszałek. Opowieść o Oli Piłsudskiej”. To zbeletryzowana historia miłosna Józefa Piłsudskiego i Aleksandry Szczerbińskiej. Książka ta, to niezwykły obraz kobiety, która stała się pierwszą damą II Rzeczypospolitej. Na swoją pozycję pracowała przez wiele długich lat  i okupiła ją niesamowitymi wyrzeczeniami. Główna bohaterka przez kilkanaście lat była "tą drugą" i żyła w cieniu Marszałka. Aktywnie działała na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości. Narażała swoje życie biorąc udział w niebezpiecznych i trudnych akcjach. Po odzyskaniu niepodległości zajęła się działalnością społeczną. Dyskusja nad książką była bardzo ożywiona. Klubowiczkom podobała się książka i historia w niej opisana. Panie mówiły także o emocjach, jakie towarzyszyły im podczas czytania. Podobały się także zdjęcia wzbogacające tę publikację.

 

Na kolejne spotkanie zapraszamy 19 marca 2019 r. o godz. 16 00. Tematem dyskusji będzie książka „Malarka ptaków” M. Ashley.

 

 

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

 


Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg