Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
Wizyta pierwszoklasistów w bibliotece w Trzeciewnicy
18.02.2019 Redaktor 706
grafika

14 lutego 2019 roku bibliotekę w Trzeciewnicy odwiedzili uczniowie klasy I Niepublicznej Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczynią, panią Jolantą Maciejewską.

Pani bibliotekarka powitała pierwszoklasistów zagadką: „Dziesięć liter ma to słowo, a na końcu jest w nim „teka”. Książka tam na Ciebie czeka, coraz inna, coraz nowa, a nazywa się to…?. Wszyscy goście zgadali, że rozwiązaniem zagadki jest hasło: „biblioteka”. Tym samym pociąg z pierwszoklasistami wyruszył w podróż, której celem było poznanie biblioteki i zasad, jakie w niej panują:

 

„Jedzie pociąg z daleka,
biblioteka wciąż czeka.
A w niej książek bez liku...”

Pociąg pomknął między regałami. Dzieci dowiedziały się, jaka literatura gromadzona jest w bibliotece, poznały poszczególne działy. Podróż zakończyła się przy regałach z literaturą dziecięcą. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, co zrobić by zostać czytelnikiem biblioteki, oraz jak należy się w niej zachować. Wysłuchali także prośby książki i obejrzeli wystawkę książek dla dzieci, oraz odpowiadali na zagadki. Uczniowie integrowali się również podczas zabawy „Czerwony Kapturek”. Każdy pierwszoklasista wyszedł z biblioteki z zakładką do książki na pamiątkę, oraz z obietnicą, że jeszcze tu wróci.

 Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg