„Bajkowe poczytajki” w bibliotece w Potulicach
13.02.2019 Redaktor 545

Na kolejne spotkanie „Bajkowych poczytajek” wybrały się, 6 lutego 2019 r., do biblioteki w Potulicach przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego. Pani bibliotekarka opowiedziała maluchom o korzystaniu z księgozbioru, co trzeba zrobić, aby zapisać się do biblioteki. Dzieci pooglądały książeczki, które czekają, aby je wypożyczyć. Maluchy były bardzo zdziwione, że bajki, które oglądają w telewizji są również na półkach i można je poczytać. Spotkały się z wielkim psem Cliffordem, smerfem Ważniakiem i jego kolegami, Anią i Elzą z Krainy Lodu, księżniczką Barbie, żółwikiem Franklinem  i innymi bohaterami kreskówek. Na zakończenie dzieci wysłuchały bajki „O prosiaczku zmarzlaczku” Rafała Wejnera. Do przedszkola wracały obdarowane czerwonymi lizakami – serduszkami. Umówiły się także na kolejne spotkanie w bibliotece za miesiąc.