POKOCHAJ KSIĄŻKI
13.02.2019 Redaktor 575

14 lutego obchodzimy Walentynki, czyli Dzień Zakochanych.

Patronem zakochanych jest św. Walenty – biskup i męczennik chrześcijański pochodzący z Włoch. W Polsce Walentynki rozpowszechniły się dopiero pod koniec XX wieku. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie pocztówek lub listów zawierających wyznania miłosne. Jest to także okazja do obdarowywania się drobnymi upominkami.

Chociaż każdy ma swój niezawodny sposób na spędzenie tego wyjątkowego dnia to dodatkowo Filia Biblioteczna w Paterku zaprasza na randkę z książką. W bibliotece specjalnie oznaczono serduszkami półki z literaturą romantyczną. Znajdą tu coś dla siebie dorośli czytelnicy, jak i najmłodsi, dla których przygotowano również specjalną wystawkę z książkami.

Dzieci poznają bajkowe sympatie, a dorośli przypomną sobie znane zakochane pary z literatury polskiej i obcej.

Każdy kto w tym dniu przyjdzie do biblioteki po książkę otrzyma walentynkowy drobiazg.