Wizyta uczniów w ZOL z okazji Światowego Dnia Chorego
07.02.2019 Jolanta Dąbrowska 725

11 lutego b.r. po raz kolejny obchodzony będzie Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez Jana Pawła II w 1992 roku. Celem obchodów jest oprócz modlitwy za cierpiących, zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby oraz dostrzeżenie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca - rodziny, wolontariusze - towarzyszą chorym i cierpiącym.

5 lutego pracownik filii bibliotecznej w szpitalu wraz z terapeutą zajęciowym Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego nakielskiego szpitala przygotowali miłą niespodziankę podopiecznym oddziału. Z życzeniami dla nich przyszli uczniowie kl. VI b Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle. Zaprezentowali przedstawienie pt. „Wolontariat – co to?„, którego głównym przesłaniem była myśl, że bardzo niewiele trzeba, aby osobie starszej, schorowanej, cierpiącej dać choć chwilę radości i uśmiechu. Goście okrasili również spotkanie akcentem muzycznym wykonując kilka piosenek. Wzruszeni podopieczni oddziału ZOL nagrodzili uczniów oklaskami - w podziękowani za pamięć i dobre słowo młodzi goście otrzymali słodki upominek.