„Cztery płatki śniegu” tematem dyskusji DKK w Paterku
29.01.2019 Redaktor 605

W styczniowe popołudnie w Bibliotece w Paterku spotkały się Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki, by podyskutować na temat ostatnio przeczytanej powieści Joanny Szarańskiej pt. „Cztery płatki śniegu”.

Wszystkim Paniom książka bardzo się podobała. Była „lekka w czytaniu i bardzo wciągająca”.

Autorka na przykładzie kilku rodzin mieszkających w jednym bloku pokazała jak bardzo można się zatracić w przedświątecznej gonitwie i nie zauważyć tego co dzieje się tuż obok nas.

Każdy z bohaterów z własnymi kłopotami, ale także radościami jest bacznie obserwowany przez jedną z mieszkanek bloku, która jak anioł czuwa nad wszystkim i jednoczy wszystkich angażując w swój świąteczny pomysł.

Paniom książka bardzo przypadła do gustu i ucieszyły się, że ukazał się „Anioł na śniegu” będący kontynuacją „Czterech płatków śniegu”. Dzięki temu dowiedzą się jak potoczyły się losy poznanych wcześniej bohaterów.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 21 lutego 2019r. o godz. 16:00. Omawiać będziemy książkę pt. „Księgobójca”, której autorką jest Maja Wolny.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.