Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
„Już „Jedenasta”-Biblioteka czeka!”
29.01.2019 Redaktor 663
grafika

„Znowu nudny dzień, nudny dzień...
W domu nudzi mi się….. nudzi mi się,
Wreszcie „Jedenasta”! Idę do biblioteki i……
Już po nudzie, już po nudzie!”

Autor : Maja Koper.

 

To fragment piosenki, którą na zakończenie ferii ułożyła jedna z uczestniczek zajęć. Takich piosenek było więcej ponieważ układał je każdy z uczestniczących w zajęciach. Ta jednak najbardziej przypadła nam do gustu i została nagrodzona gromkimi brawami.

 

Ostatni tydzień ferii w Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1 upłynął w miłej i serdecznej atmosferze. Obfitował w wiele ciekawych zajęć literackich i plastycznych, ale nie tylko. Odbył się „Turniej warcab”, w czasie którego,podczas wspólnej rywalizacji było wiele emocji. Mistrzem turnieju został Mikołaj Kaczmarek. Ogromnym powodzeniem cieszyły się również gry planszowe. Wiele zabawy i śmiechu sprawiły dzieciom zajęcia ph. "Po co nam zęby? I po co gryźć?” czyli o higienie na wesoło. W czasie tych zajęć dzieci dowiedziały się jeszcze wielu ciekawych informacji o zębach, rozwiązywały krzyżówki a na zakończenie powstały piękne ilustracje w ich wykonaniu.

 

Zabawa z „Magiczną kostką” pozwoliła dzieciom wybrać swojego ulubionego bohatera baśni, bajek, opowiadań, czemu dały swój upust malując przygody swoich ulubieńców.

 

Inną formą przedstawienia baśniowych fragmentów były zajęcia ph. „Wełniana opowieść”, gdzie uczestnicy zajęć za pomocą kolorowej wełny tworzyły „baśniowe obrazki”. Dużym powodzeniem cieszyły się również zabawy literackie takie jak „Czytasz, piszesz i rysujesz” , „Co to znaczy”, czyli wiele zabawnych historyjek, które pozwoliły dzieciom zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń i pojęć. Były to zajęcia literackie na wesoło, bez stresu, aby dzieci wiedziały, że jest to zabawa i czas relaksu dla nich.

 

Na zakończenie ferii odbył się bal przebierańców i konkurs na najciekawszy i najładniejszy strój.

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone!

Przy „Słodkim Stołowym Wężu” czyli słodkim poczęstunku zakończyliśmy ferie.

Miłą niespodzianką na zakończenie było też to, że dzieci pytały już o następne zajęcia, w których chętnie chciałyby uczestniczyć.

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg