„My się zimy nie boimy i do biblioteki chętnie przychodzimy”
22.01.2019 Redaktor 407

W miłej atmosferze i świetnej zabawie minął pierwszy tydzień ferii zimowych w Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1. Jak co roku, zajęcia rozpoczynaliśmy „ Czytaniem na śniadanie”. Ten zwyczaj wpisał się już w ramy naszych wakacyjnych zajęć i okazał się świetną formą, aby zachęcić dzieci do czytania.

W zajęciach ph. „Poznaj bieguny i ich niezwykłych mieszkańców” uczestnicy wybrali się w wirtualną podróż na biegun północny. Owocem ich zespołowej pracy były ciekawe informacje, które na ten temat zebrali i piękne prace plastyczne.

W czasie kolejnych zajęć dowiedzieli się jak radzić sobie z własnymi wadami, jak pokonywać swoje kompleksy i jak walczyć z emocjami. Na pomoc w tej sprawie ruszył im „Pan Cylinderek”, bohater historii Margaret Borroughdame, który pomógł im przełamać swoje słabości. Powstały piękne portrety Pana Cylinderka, w którego wcieliły się nawet postacie z bajek.

Mimo niezbyt sprzyjającej aury zimowej i braku śniegu dzieci, używając swojej wyobraźni wykonały „Pejzaże zimowe”, pisały listy do przyjaciół, przekazując im w ten sposób jak spędzają ferie zimowe, uczestniczyły w turniejach zagadek i wielu innych zabawach literackich i plastycznych.

Bardzo dużą popularnością cieszyły się również gry planszowe.

Podczas zajęć „Moi Dziadkowie to Czarodzieje”, dzieci układały piękne życzenia dla Babci i Dziadka z okazji ich święta. Tworzyły też komiksy o przygodach Pippi Pończoszanki .

W czasie ferii zimowych bibliotekę odwiedziły również dzieci z Przedszkola „ Tęczowe Wzgórze”. 3 grupy :„Koniczynki” , „Słoneczniki” i „Niezapominajki” były bardzo zadowolone z wizyty. Nasi najmłodsi, przyszli czytelnicy obejrzeli sobie „Książeczki z Bibliotecznej Półeczki”i wysłuchali fragmentu z książki „W stadninie koni” Grażyny Nowak.

Zapraszamy na następny tydzień zajęć!