„Małe conieco” w Filii Ogólnej
03.12.2018 Łukasz Walczyk 95

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia Filia Ogólna gościła dwie grupy przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle. Była to grupa 3 i 4 latków (23.11.2018r.) oraz grupa 4 i 5 latków (30.11.2018r.) Na spotkaniu dzieci zapoznały się historią powstania święta na cześć Pluszowego Misia. Święto bowiem ustanowiono w 2002r. , dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Historia pluszaka wiąże się z wydarzeniem, które miało miejsce w 1902 roku. Wtedy to prezydent USA Theodore Roosevelt, zapalony myśliwy, nie dopuścił do zastrzelenia małego niedźwiadka. Wykorzystano  tę historię i zaczęto produkować i sprzedawać pluszowe misie, które do dziś są ulubioną zabawką dzieci na całym świecie.

Następnie dzieci miały okazję opowiedzieć o swoich ulubionych misiaczkach. Miały również możliwość przekonania się, że misie to nie tylko pluszaki, ale również bohaterowie bardzo wielu książek. Przedszkolacy wysłuchali bajki :„Niezawodny przyjaciel” z serii Lekcje ze Stumilowego Lasu, a póżniej bez problemu rozwiązywali zagadki związane z niedźwiedziami.