Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
„Uśmiechnij się do bliźniego, a bliźni nie tylko zdejmie płaszcz, ale serce wyjmie z piersi i ofiaruje Ci je na dłoni”
09.11.2018 Redaktor 968
grafika

Mariusz Urbanek i jego publikacja „Makuszyński. O jednym takim, któremu ukradziono słońce” była tematem listopadowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w nakielskiej bibliotece. Okazuje się, że autor najpoczytniejszych książek dla najmłodszych, twórca słynnego Koziołka Matołka, nie za bardzo lubił dzieci.

Któż z nas nie zna jego książek, czy w ogóle tacy są - „Szatan z siódmej klasy”, „Panna z mokrą głową”, „Awantura o Basię”, „Szaleństwa panny Ewy”. Makuszyński był autorem niezwykle płodnym, a jego książki nie dostarczały wyłącznie rozrywki. Stanowiły i wciąż stanowią ważną lekcję patriotyzmu i poświęcenia dla drugiego człowieka. Uczą odwagi i prawdziwej przyjaźni. Warto wspomnieć, że Kornel Makuszyński wspierał młodych literatów, m.in. Parandowskiego, Morcinka, Szymanowskiego, Leśmiana. Z pewnością można powiedzieć, że Makuszyński to jeden z najważniejszych pisarzy dwudziestolecia, a jego książki pokochało kilka pokoleń czytelników.

 

Na kolejne spotkanie zapraszamy 28 listopada 2018 r. o godz. 16:00, tematem dyskusji będzie książka Melissy Ashley „Malarka ptaków” .

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

  

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg