„We dwoje” w Potulicach
02.11.2018 Łukasz Walczyk 125

W deszczowe popołudnie – 23 października 2018 r. – spotkały się panie z Dyskusyjnego Klubu Książki w Potulicach. Tytuł omawianej książki „We dwoje” Nicholasa Sparksa sugerował, że będzie to powieść pełna romantycznych uniesień. Jest to jednak raczej studium małżeństwa, które zaczyna się wypalać i rozmijać w oczekiwaniach wobec siebie. Panie czytając powieść zauważyły, że bardzo ważnym wątkiem jest ojcostwo. Przez głównego bohatera autor porusza temat miłości do dziecka, poświęcenia i zrozumienia. Ukazał wiele sytuacji, w których odnaleźć może się każdy współczesny rodzic.

Pomimo trudnych tematów książka wzrusza i daje iskierkę nadziei. Lektura polecana przez klubowiczki dla rodziców tych małych jak i już dużych dzieci.

Następne spotkanie DKK odbędzie się 20 listopada o godz. 15.00 i omawiana będzie książka Eweliny Kłoda „zapach wspomnień”.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.